Hírek, programok, közlemények

BMI-LdU Pályázat

2018 tavaszán óvodánk pályázatot nyújtott be a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata (LdU) által kiírt, német BMI (Bundesministerium für Innern, für Bau und Heimat) forrásból finanszírozott pályázati felhívásra. Pályázatunk címe „Blumen der Märchenwiese” (A meserét virágai).

Pályázatunk célja az, hogy egy kis történet-csokrot állítsunk össze az óvodai hétköznapokról, ünnepnapokról, különleges alkalmakról és eseményekről, a régi falusi gyermeki életről és napjaink modern gyermekeiről, régi hagyományokról és mai hagyományteremtő közösségünkről. Ezek megjelenítéséhez, német nyelvű feldolgozásához bábkészletet, szerepjáték kellékeket, illetve egy notebookot hangfalakkal pályáztunk meg.

Pályázatunk elbírálása kedvező volt. A megítélt 687 Eurós támogatást 195 Euro önrésszel egészítettük ki. Az eszközök beszerzésére 2018 októberében/novemberében került sor. A megvalósításon folyamatosan dolgozunk. A pályázat lezárása 2019 májusában várható.

A képek megtekintéséért kattintson ide.

Jótékonysági Húsvéti Kézműves Nap

Szeretettel meghívunk benneteket március 24-én (szombaton) 09:00 – 12:00-ig egy

Jótékonysági Húsvéti Kézműves foglalkozásra.

A délelőtt folyamán az óvó nénikkel húsvéti dekorációkat, díszeket készíthettek.

Az adományokból befolyt összeget a gyerekek javára fordítjuk.

Kérünk benneteket, hogy kivételesen gyerekek nélkül gyertek a programra!

Várunk benneteket!

Közlemény a 2016. évi óvodai beiratkozás rendjéről

A közlemény letöltéséhez / megtekintéséhez kattintson ide.

Mesemondó verseny

2016. februárjában Schmidt-Ábent Anna és Fidel Zsófia részt vettek Diósjenőn az ének és mesemondó versenyen. Annácska ének kategóriában első helyezést ért el, Zsófika pedig mesemondóként második helyezett lett. Mindketten szendehelyi sváb népviseletbe öltözve szerepeltek. Ezúton is gratulálunk nekik.

Képek a galériában tekinthetők meg.

Tájékoztató az ingyenes bölcsődei és óvodai gyermekétkeztetés szabályairól

Kedves Szülők!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket a következő nevelési évtől hatályba lépő ingyenes gyermekétkeztetéssel kapcsolatban. Ez csak tájékoztatás jellegű szeptemberben mindenki megkapja a szükséges dokumentumokat.

Az alábbi linkekre kattintva tudják megtekinteni:

GYIK

Nyilatkozat